Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Chci začít s DCS World - dotazy

Chci začít s DCS World - dotazy 1 měsíc 5 dní zpět #1566

• Aki.Lee
  • Nováček
Ahoj, vážení piloti,
využívám rady vašeho kolegy Ajaromira z diskuze tohoto článku
games.tiscali.cz/video/ctenarsky-gamespl...tor-dcs-world-315548
a rád bych se tedy zeptal na několik věcí.

Jsem pokročilejší ročník, nicméně ve mně je stále 25letý kluk, prošel jsem 8 i 16bity, zakotvil u PC, hraju stále a rád, je to jeden z mých "koňů";
simy mě vždycky fascinovaly, je pravda, že spíš tedy spacesims, které jsem hrával hodně, např. série Star Wars a X,
prošel jsem vývojem starších věcí, LockOn jsem znal, taky Falcon 3.0, EFA a spoustu spoustu jiných,
vše vždycky ale jen amatérsky a vždy bylo spoustu jiných gejm, které jsem střídal;
nedávno mě ale fascinovalo jedno video na yt, kde jsem byl odvařený ze studeného startu Ka-50,
trošku pozjistil o DCS a začal jsem vážně uvažovat, jestli se konečně nepoložit do DCS pořádně, o Preparu, X-Plane a FSX vím, ale přece jen semtam něco sestřelit mě láká zatím víc, na X52 se mě práší, no nepráší, je zavřený ve skříni. :blush:

k dotazům:
1. v diskuzi zaznělo, že je lepší si pořídit DCS na webu výrobce, než na Steamu, ta základní hra je zdarma na obojím? a od výrobce koupená tedy přenosná na Steam není?
2. nějak mi uniká, jestli Flaming Cliffs 3 obsahuje ta stejná letadla, která jsou pak na koupi zvlášť?
3. letadla ač prý na obojím vzájemně nekompatibilní, jsou ta stejná na obojím, nebo jak se tedy liší?
4. chápu správně, že moduly jsou letadla, mapy a další udělátka na dokoupení?
(1., 2., 3., trošku prosím víc osvětlit tady ty obchodní a instalační vazby)
5. také tam bylo psáno, že plně ovladatelný kokpit mají jen některá letadla, pouze ty ofiko, nebo i nějaké amatérské mody?
6. pedály jsem si za tu dobu ještě nepořídil, měl jsem spadeno na Saitek Pro, s čím šoupete vy? (od G27 to fakt nepoužiju :cheer: )
7. track-ir 5 pro docela drahej, máte někdo zkušenost s tímto?
delanengineering.com/shop/DelanClip-Gamer-p43397050

Moc děkuji za prvotní informace a nakopnutí správným směrem :) a za případnou další diskuzi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Chci začít s DCS World - dotazy 1 měsíc 5 dní zpět #1567

• PauraCZ
  • Pilot nadporučík 1.Flight
  • Obdržená poděkování 10
Čau

těší mě, že si nás takto hezky oslovil.

1. Ano je lepší kvůli ceně a údržbě produktů.
2. Ano FC3 obsahují letadla, která jsou zvlášť: S27, S33, F15, A10A, S25. Mig29 jako samostatný přibude ale je součástí FC3. = vyplatí se koupit FC3 (kterou moc nelétáme).
3. Letadla jsou stejná, liší se jen ochranou, kdy u většiny modulů nejde přenášet licenční klíč ze Steamu na Stable a obráceně.
4. Ano vše co je v eshopu je k dokoupení. Zadarmo je Su25T, TF-51 a mapa Kavkazu.
5. Všechny moduly vyjma letadle FC3 jsou klikatelná. Každý modul má svou úroveň zpracování a samozřejmě úroveň dokončení. Neznamená to že jsou všechny moduly dokončené, neustále se na nich pracuje či nepracuje a mohou být odfláklé.
6. Každý něco má.
7. někdo má Track IR, podomácku udělaný FreeTracky, myš či kloboučky.

Když se budeš chtít k nám připojit stačí mít program teamspeak 3 client
IP adresou ts3.mb2.cz
heslo je: "precti si pravidla"

Nejvíc se dozvíš když se připojíš.
A třeba se ti tohle zalíbí
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Moderátoři: PauraCZ
Vygenerováno za 0.202 sekund