Live Chat

Ein/Ausschalten Zvuk Smajlíci Historie FAQ Kide Chat
danvac: Galedil, lepsi se zajit zeptat na discord nebo TS. Na MB2 je vypnuta "zjednodusena radiokomunikace", takze je treba pouzit spravne radio a primo urcenou klavesu pro vysilani na spravnem radiu.
Galedil: medzicasom som nasiel odpoved. je to RAlt+\
Galedil: len jedna rychla otazka. Na oboch testovanych serveroch (perzsky zaliv aj Kavkaz) ma ignoruje ATC. Na nic mi neodpovedaju, pri prilete a pokuse o pristatie mi dokonca backslash nevyvola ziadne menu - t.j. v noci neviem ani len rozsvietit drahu. Frekvencie mam nastavene a inde mi to funguje. Je nieco specificke pre MB2, co musim urobit? Diky
PauraCZ: Máš to ve zprávách
wilddreams: Ahoj, mohu pozadat o pristup na TS ???
PauraCZ: PM zaslana
DaweesCZ: Zdravím, mohu poprosit o přístup na ts ?? Děkuji
PauraCZ: Maš ji v PM
MajkyQSK: Zdravím mohol by som požiadať o prístup na ts :)
bejvalo: dik za tip. pomohli i kluci z AVS. stacilo nekolikrat vjet do multiplayeru a zpet, refresh nepomahal ale tohle jo.
PauraCZ: Nech 3min otevřené lobby, pak se připoj přes IP 82.99.130.156:11308
bejvalo: tak ani dnes nic. vidim jen persky zaliv. a jednou za 10 refreshu nevadu. kavkaz vubec. nevite kde by mohl byt zakopany pes?
bejvalo: ok. diky
Martin2487: Je to z toho důvodu ,že od 19:30 poletíme misi v rámci kampaně Tah perským jezdcem proto až do cca 23:00 bude server rezervován pro kampaň. Poré už bude na serveru běžet MB2 mise.
bejvalo: chlapi nevite prosim, kde najit mb2 servery? vidim jen persky zaliv. filtry vypnute, aspon myslim,

btw mate zavirovany web. kdybyste to chteli nejak resit, popr. redesign, dejte vedet ;)
AdamZajak: heslo od TS
AdamZajak: mozem poprosit
PauraCZ: Nová mise na serveru - Turecká invaze - «link»
lumptom: aha .... přehlídle jsem asi ... každopádně díky
Saburo: Ta freq. je 127,5 v briefingu to je spolu s kanálem TACANu a ICLS.
lumptom: Ahoj, ještě jeden dotaz, včera jsem trénoval s F-18 z CV-74 Stennis, ale nebyl jsem schopen ho kontaktovat přes rádio při návratu .... na jaký frekvenci přijímá věž CV-74? V briefingu to není ...
Martinisko: Ahoj, mohl bych požádat o přístup na TS? Rád bych se přidal do party
Saburo: Požadavek na heslo tam zůstal zapomenut po včerejší misi kampaně, bude to změněno na standard bez hesla.
lumptom: zdar .... chci se zeptat protože jsem to nikde nenašel ... jaý je heslo na server MB2?
PauraCZ: Mas to v PM
Tomas: zdravím,mohl mohl bych požadat o přístup na Ts :)
PauraCZ: Morbo máš zaslaný přístup v PM
Morbo: Zdravim, mohl bych požádat o přístup na TSko a předání informace Paurovi o soukromé zprávě na MB2? Díky :)
PauraCZ: Od září můžete zasednout do lavic(kokpitů) výcviku 1.Flight. Pokračujeme ve Vašich lekcích s tím, co umíte naposledy.
Pro nezúčastněné misí Velké Opakování, budou tyto mise opět dostupné.
PauraCZ: Velké letní slevy v DCS do 14.7. Tak to využijte, hlavně na mapu zálivu ať můžete létat kampaň!
PauraCZ: Draintixi maš to v PMce
Draintix: mohol by som sa pridať, pošlete mi adresu ts3 serveru?
Gimloo: Server má novou IP adresu 88.146.253.14
Saburo: Čau Pauro, až budeš updatovat server, dej prosím nějakou A-8 na Kavkaz, díky.
PauraCZ: Nový Bojový Výcvik v plánovači
Rannisokol: Ahoj poslal by mi nekdo prosim heslo a adresu TS serveru?
PauraCZ: Potřebuju LaFerrari, 10sad gum a asi 100galonů benzínu... přijď na Teamspeak, heslo máš zaslané v soukromé zprávě.
MC76: Ahoj, potřeboval bych nejzákladnějčí informace o komunikaci, připojení, pravidlech... SU-33, SU-27, L-39, a né moc létaný F-15.
Saburo: Nemám fakebuk, tak mohu jen tady, F-14, VF-111 Sundowners 200 "Miss Molly" :)
PauraCZ: Prijd na TS v soukromé zprávě máš adresu a heslo.
Clemex: Čau, byl by možný s vámi začít létat? Nejsem v simulátorech úplný nováček, něco mám nalítaný, ale chtěl bych se naučit víc o postupech, a samozřejmě si nechat poradit. S multiplayerem nemám zkušenosti. Mám L39 a mig 21, ale nebránil bych se pořídit něco jinýho.
Gimloo: Server MB2 je v provozu můžete pařit..letu zdar ;) ;)
PauraCZ: Server MB2 bude offline z důvodu převozu PC do nového působiště.
PauraCZ: Je vybráno. Přes 25l z Vás zaslalo příspěvek na MB2 server. Děkuji moc
PauraCZ: Sbírka na server MB2 400kč viz článek
Gimloo: V google Disku - Skiny na serveru - Byli aktualizovány skín Mi8 všechny . Pak UH-1 přidány nové a opravené Spec taky všechny. A nově přidány L-39C - Itali T7-LOT,N247SG,N2399X :)
rocketdog: Na tom Jakovi trvám!!! :-)
Martin2487: Ta mise co aktuálně běží na serveru neobsahuje F/A-18C !! A chybí tam i jak YAK-52 :D
danvac: lol, ED zlevnilo i predprodej Tomcatu na 63.99. ;-)
Unmar: Zdarec pánové, jaké máte heslo na TS? Díky

Chat pouze pro registrované! Registrieren oder Einloggen

DCS-Poslední diskuze

  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

DCS-Poslední koment

DCS Tréninková mise MB2.cz

Jistě jste si všimli, že tréninková mapa tady na MB2 prochází řadou změn. Ať už k nám chodíte létat častěji, nebo jste tu noví, rozepíši se tu podrobně o novinkách i základech v misi Trénink MB2.cz, kterou mám tu čest nyní upravovat a vylepšovat. V dalším článku tu pak budete mít nové informace o aktualizaci, co vše se opravilo nebo přidalo. Do komentáře pak třeba můžete psát postřehy, nápady, či upozorňovat na chyby. Chybky, které nesouvisí se hrou se budu snažit odstranit maximálně do týdne. Když by jste měli během hraní moc dotazů a nestíhali psát, můžete se k nám připojit na teamspeak MB2. V DCS menu pod Skiny pilotů na stránkách MB2 je postup jak mít v této misi vlastní skin.

V misi je možnost mít vlastní skin

Obecně

Základní myšlenka mapy, jak už název napovídá, je trénink a to trénink pokud možno všech základů, které DCS World umožňuje. Jsou zde všechny moduly včetně zdarma dostupné Su-25T a TF-51, které Digital combat simulator (DCS) nabízí ve svém obchodě a na Steamu. Server má nainstalovaný SL mod v7.1, z kterého vás nejvíce bude zajímat, že umožňuje ukládání vašich herních činností na serveru neboli statistik. Najít si informace o SLmódu můžete už teď nebo počkat na další článek, kde se dozvíte o něm více. Na MB2 serveru je zakázáno střílet do vlastních jednotek nebo do nich jakkoliv vrážet, takové to chování je trestáno kickem. Pokud jste třeba nešťastný pilot a za minusové skoré, které SLmod za kick dává, dostali ban na server, můžete požádat o unban na našem fóru.

V multiplayeru v seznamu serverů se nemusíte lekat, že nevidíte v názvu mise 001 Trénink, který jste hráli včera, ale že je tam mise 002 Trénink. Jedná se o technické obměňování mise na serveru, podstatné bude číslo za názvem a to aktuální verze, které je teď 1.5. Mise začíná v létě, vždy v šest hodin herního času a běží dokud se nezničí všechny jednotky na stanovených bodech nebo misi neukončí administrátor. Letový model a přetížení je nastaveno na simulaci avšak veškeré vnější pohledy jsou povoleny včetně padlocku. Civilní provoz je pro vyšší FPS vypnut.

    mapa DCS15 Klikni pro zvětšení

 Mapy naší mise, které najdete v pokynech mise

 

Červení vs Modří

A teď konečně přejdeme k létání. Novinkou v misi je možnost se připojit také k červené koalici a soupeřit tak s modrými hráči, za které se hrálo od začátku. Primárně modrá koalice slouží k jakémukoliv trénování, na každém stroji vyjma Su-33. Modří hráči mohou létat po celé mapě DCS Worldu, jen v některých místech nebo RED Zóně mohou být v ohrožení. Právě RED Zóna je nová operační oblast červených pilotů létajících jen na ruských strojích. Nemohou z ní vyletět a ohrožovat virtuální životy modrých trénujících pilotů v BLUE SAFE Zóně. Ohraničení RED Zóny a dalších zón je vidět na mapce v pokynech nebo na herní mapě (F10), kde hranice vyznačují příslušné bunkry, popřípadě budete informováni zprávou, že jste na hranici. V červené RED Zóně neplatí pravidla příměří ovšem pořád platí, že toto je trénovací mise. Můžete se tu střílet, modří stíhači mohou provokovat červené sestřelováním jejich tankerů nebo se třeba přes chat domluvit na souboji na blízko. Oznámit své úmysly červeným hráčům přes chat, např.: přátelská návštěva F-15C kvůli focení, je důležité. Červení se totiž dozví zprávou nebo rádiem (\ pak F10) jakmile modrý letoun překročí hranice jejich zóny a mají povolení modrá letadla sestřelit. Tato vlastnost radia je zde nově využívána. Stačí klávesou "\" vyvolat nabídku rádia, vybrat položku "ostatní" klávesou "F10" a dozvědět se tak další instrukce nebo zapnout minimisi, či aktivovat trénovací letadlo. U červených je tato položka rádia vždy, u modrých se položka objevuje jen v konkrétních letadlech, na určených místech mapy, ale to až níže. Krom této hlavní novinky, které se nabaží především nadzvukoví letci, jsou tu i další. 

 

Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení

BLUE SAFE Zóna

Není to ani tak zóna, jako spíše bezpečné území, kde se mohou modří hráči pohybovat bez ohrožení červených hráčů. Můžete volně létat, trénovat akrobacii, navigaci, přistávání, útočit na červené pozemní cíle s pomocí JTACu, zkoušet tankování za letu, transportovat vojáky, závodit atd. Koncentrovanou oblastí tohoto modrého území, jsou letiště Kobulety, Kutaisi a Senaki-Kolkhi, na kterých parkuje převážná část pilotovatelných letadel a vrtulníků. Východně od těchto letišť se nacházejí tři oblasti s podzemními cíli, rozdělené podle obtížnosti. Tyto oblasti, FARPy a další jsou vyznačeny na mapce v pokynech mise.

EASY oblast se nachází jižně od Kubuleti na vyřazeném letišti do tvaru písmene X. Zde jsou neobrněné cíle, od vozidel až po vojáky. Je to ideální místo pro začátečníky, není zde žádná protivzdušná obrana. Nad tím to letištěm létají cvičné neútočící P-51.

MEDIUM je oblast u pobřeží jižně u Poti. Jsou zde tanky a protiletecká technika, která v případě ohrožení zahajuje palbu. Oblast je vhodnější pro pokročilé. JTAC Dakrnight.

HARD je velice nebezpečná oblast určená pro experty. Nachází se ve městě Zugdidi a cíle tvoří především raketová protiletadlová obrana. JTAC Pontiac.

CONVOY Novinkou v misi je konvoj jezdící dokola od Batumi do Chakvy. Tvoří ho smíšená bojová technika.

SHIPS  Západně od FARPu Zugdidi je skupina červených fregat.

Když zničíte všechny jednotky buď v oblasti EASY, MEDIUM, HARD nebo SHIPS, mise se restartuje.

Pro piloty vrtulníků jsou zde čtyři pickzony označené modrým kouřem, ve kterých můžete nabírat pěchotu a transportovat je třeba na cíle v EASY oblasti*. Po letištích jsou také rozmístěné náklady. A kdyby jste chtěli zlepšit přistávání, k dispozici tu jsou ropné plošiny, fregata nebo letadlová loď.

MB2 Air Race. U letišť Senaki, Gudauty a města Poti vyrostly tři akrobatické dráhy, na kterých se dá zlepšit ovládání pístových strojů v nízké výšce. A pokud by to bylo moc těžké, tak u Senaki je teď závodní trať ze šesti stožárů. Start a cíl tratí je vždy u kuželů se zelenými světlicemi. Doporučuju nejdříve dráhu prohlednout na mapě a zjistit tak profil a ideální letovou stopu.

SABRE Zóna. F-86 Sabre, který svého pilotovatelného rivala dostane až v únoru, má vytvořenou SABRE Zónu pro dogfight s počítačem řízeným Mig-15. Stačí vzlétnout z Kutaisi a vydat se na východ, popřípadně využít NDB 353. V této zóně si pak můžete přes rádio a položku "ostatní "spawnout Migy dle počtu, na který se cítíte. Na výběr je i mise pro velmi zkušené piloty avšak pro její zvládnutí je třeba mít namontovány přídavné nádrže. Tato mise vyžaduje min. tři hráče. Pokud by vás Mig stíhal ven ze Zóny, Mig se zničí.

WWII Zóna. Na východě u letišť Beslan a Mozdok vznikla bojová zóna pro letadla z druhé světové války. Dogfight je zde povolen, ovšem opouštění zóny v těchto letadlech už ne.

Jsou zde i modré pozemní jednotky, které využijí majitelé Combined Arms modulu. Shora vše sleduje AWACS a k dotankování ve vzduchu máme dva tankery KC-135.

 Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení

RED Zóna

Jak už bylo popsáno výše, RED Zóna slouží pro poletování s červenými letadly a bránění tohoto území před modrými stíhači. Avšak nesmíte tuto Zónu opustit. Je to z toho důvodu, aby jste nenarušovali modré piloty, kteří trénují v míru. Zóna je přesto dost velká, aby jste zde mohli soupeřit s návštěvníky z modré strany nebo jen tak poletovali. K dispozici jsou zde dva tankery, které využijí zatím pouze Su-33, stejně tak dvě letadlové lodě. Nedoporučuji přistávat na loď před záchytnými háky. Volitelným úkolem je pak trénovací zóna nad Krymem, kde si můžete aktivovat F-16, opět přes rádio a položku ostatní. O možnosti aktivovat stíhačky se dozvíte zprávou.

Pro jedno červené letadlo typu Mig-21 je F-16 těžký soupeř. Proto na letišti Maykop, kde s červeným Migem startujete, si můžete přes rádio aktivovat rovnocenného soupeře v podobě F-4 Phantom II.

 

To byl výčet možností, které na naší mapě můžete zažít. Sledujte naše stránky, pro případné aktualizace na mapě nebo se ptejte do chatu, když budu připojený, a vůbec nejlepší bude když se k nám připojíte na teamspeak.

Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení 

 

Komentáře   

 
+3 #1 Prezka 2015-01-30 16:07
Spadla mi čelist, dobrá práce kamaráde :)
 
 
+1 #2 Svejk 2015-03-05 13:31
Dobrá práce PauraCZ
 

Nemáte právo psát komentáře musíte se registrovat!

Přihlášení

Kdo je online?

Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

Soukromé zprávy

Nejsi přihlášen.

Partneři